OSMAŠEDESÁTÝ, ROK NADĚJÍ A ZKLAMÁNÍ - Otta Sepp a Bohuslava Maříková

(Výstava)

22.8.2018 - 12.10.2018OSMAŠEDESÁTÝ, ROK NADĚJÍ A ZKLAMÁNÍ - Otta Sepp a Bohuslava Maříková

Galerie Nahoře po - pá 9.00 - 17.00 hod.

Na letošní srpen připadá jedno smutné výročí. Je to padesát let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Galerie Nahoře se rozhodla připomenout události tehdejší doby na fotografiích Oty Seppa, tehdejšího fotografa deníku Jihočeská Pravda. Součástí výstavy bude i dobový tisk, který mapuje události v jižních Čechách a Českých Budějovicích.

 

NADĚJE A ZKLAMÁNÍ

Tak vnímala rok 1968 drtivá většina československých občanů, kteří události toho roku prožili.  21. srpen zasáhl do života všech lidí. Někteří emigrovali, někteří později zamířili do disentu, někoho následující události dostaly do vězení, kdo veřejně nesouhlasil se vstupem vojsk přišel o práci, někdo naopak začal  dělat  politickou  kariéru.  Naděje  roku  1968  skončila 21. srpna 1969. V celém Československu se sešli statisíce lidí, aby světu připomněli invazi vojsk z 21. srpna 1968. Bylo to poslední vzepětí národa ukončené transportéry, které v Praze najížděly do lidí. Transportéry tentokrát neposlali Rusové, ale naši vůdcové. Titíž vůdcové, kteří začali „Pražské jaro“. Po demonstraci vláda odhlasovala mimořádná opatření,   která   byla   vlastně   stanným  právem.  Naděje  Čechů a Slováků na život ve svobodě na dalších dvacet let skončila.

I v Českých Budějovicích lidé reagovali na události, které se na ně překotně  valili.  Výstava  je  holdem  těm, kteří měli odvahu vystoupit z davu, bránit svoji vlast a aspoň chvíli se cítit svobodně.

 

Vernisáž výsravy se uskuteční v úterý 21. srpna v 17.00 hodin.

 

 

 

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Lady Oscar
Žalman - 50 let na scéně

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa