EDITA RANDOVÁ - koncert zrušen bez náhrady!!!

(Hudební pořad)

14.5.2018EDITA RANDOVÁ - koncert zrušen bez náhrady!!!

POZOR!!! Koncert byl zrušen bez náhrady pořádající agenturou. Vstupné se bude vracet.

Divadelní sál v 19.30 hod.

Edita Randová, mezzosopranistka světového formátu,  za doprovodu Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně  a taktovkou Martina Peschíka, se vůbec poprvé představí českobudějovickému publiku. Svou pěveckou kariéru na divadelních prknech zahájila jako členka pražského Hudebního divadla Karlín a na prknech Státní opery Praha.

V  současné době věnuje převážně koncertní činnosti. V roce 2000 absolvovala velké koncertní turné po České republice pod názvem „České jaro s Editou Randovou“. V roce 2003 byla vyslána českým Ministerstvem zahraničních věcí k propagaci české hudby do Austrálie. V rámci své koncertní činnosti vystupovala na pódiích nejen v zemích Evropské Unie, avšak i například v Austrálii, Číně, Mexiku, Kanadě, Brazílii či USA, kde také mimo jiné zpívala ve slavné newyorské Carnegie Hall.

Mezzosopranistka Edita Randová obdržela v roce 2009 Evropskou cenu Gustava Mahlera za mimořádný přínos v oblasti hudby a v témže roce debutovala jako Maddalena v opeře Rigoletto v Mexiku. V následujícím roce obdržela francouzské ocenění Médaille d´OR Internationale v oblasti  klasické hudby. Spolupracuje s českými i zahraničními symfonickými a komorními tělesy.  Jsou to mimo jiné: London City Chamber Orchestra, Camerata polifonica Siciliana, Orchestra of Stowe Opera, Lincolnwood Chamber Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Karlovarský symfonický orchestr.

Kritika oceňuje především velký rozsah zahrnující skladby od altového oboru až po dramatický mezzosoprán a podmanivou barvu hlasu, spojenou s širokými výrazovými prostředky, podpořenou dokonalou pěveckou technikou.  Vedle operních účinkování disponuje i bohatým koncertním repertoárem zahrnující oratoria, kantáty, mše, písňové cykly či jednotlivé skladby od starých mistrů až po soudobou tvorbu našich i předních světových skladatelů a dokonce celá řada z nich jí své skladby věnovala.

Program:

Antonín Dvořák – Legendy Op. 59 (výběr)

Gustav Mahler – Písně o mrtvých dětech (výběr)

Manuel de Falla – Sedm populárních španělských písní

Georges Bizet – Carmen Suita č. 1

 

Předprodej vstupenek od 7. února.

Cena vstupenek je 610 Kč a 500 Kč.

 

     

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Izer
Pension

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa