Novinky

Folková legenda Slávek Janoušek vystoupí s kytaristou Lubošem Vondrákem na Malé scéně

12.3.2018Folková legenda Slávek Janoušek vystoupí s kytaristou Lubošem Vondrákem na Malé scéně

Oblíbený tuzemský písničkář Slávek Janoušek zahraje na Malé scéně společně s kytaristou Lubošem Vondrákem, se kterým tvořil úspěšný tandem již v 80. letech, přičemž se ke spolupráci vrátili v roce 2009. Slávek Janoušek má na kontě žánrové klasické desky Kdo to zavilnil čil Odkud jdeš a kam. Hrál s Karlem Plíhalem, Samsonem Lenkem či Vlastou Redlem. Bezesporu se jedná o kultovní osobnost českého folku, proto by si milovníci tohoto žánru neměli tuto událost nechat ujít.

zobrazit detail »

oddelovac

Na tomhle koncertě nesmíte chybět!

13.2.2018Na tomhle koncertě nesmíte chybět!

Do Metropolu v březnu zavítá slovenská a cappella skupina, která se bezesporu řadí do evropské špičky svého žánru. Kapela FRAGILE je na Slovensku velice populární a pravidelně tam vyprodává své koncerty. Jejich vokální aranže světových i domácích rock-popových hitů snesou ta nejvyšší měřítka. Těšte se na hudební produkci, která je podávána s nadhledem a s lehkostí a která vytváří energii, jež vyvolá příjemné mrazení v zádech. To musíte zažít... na vlastní kůži!

zobrazit detail »

oddelovac

Jak se domluvit s Mongolem??? Těžko...

12.2.2018Jak se domluvit s Mongolem??? Těžko...

Potřetí v krátké době zavítá Pavel Svoboda na Malou scénu Metropolu, aby se s námi podělil o dobrodružsví, která jej potkala na sedmiměsíční cestě z Moskvy do Bangkoku. Jednotlivé přednášky šly proti proudu času, takže jsme nejdříve slyšeli o Barmě, která se po dlouholeté izolaci začíná otevírat turistům, následně jsme společně prošli horské treky v Nepálu a teď se dozvíme, jak to všechno začalo na ruské Sibiři a pokračovalo v Mongols...ku. Přednáška dostala první cenu diváků na cestovatelském festivalu Caminos v Karlových Varech, proto si ji určitě nenechte ujít, zaručeně se budete bavit!

zobrazit detail »

oddelovac

PLESOVÁ SEZONA 2017/2018

11.2.2018

Seznam plesů 2017/2018    ← zde rozklikněte

13.1.    Velký mediální ples
20.1.    Myslivecký bál
17.2.    Ples Budvaru
24.2.    2. PLES MĚSTA České Budějovice
  2.3.    Ples jihočeských starostů
13.4.    Muzikantský bál
 

zobrazit detail »

oddelovac

Narodil se v pátek třináctého a pódia sálů ničí jako hurikán!

10.2.2018Narodil se v pátek třináctého a pódia sálů ničí jako hurikán!

Dalibor Janda v letošním roce slaví 65 let a k tomuto výročí vyráží na turné pod titulem "Říká si Hurikán". Doprovodí ho jeho legendární kapela Prototyp. Koncert se v Metropolu koná ve středu 18. dubna od 19 hodin a vstupenky můžete zakoupit již teď v předprodeji či on-line na našich webových stránkách!

zobrazit detail »

oddelovac

KURZY PRO STROJNÍKY - jaro 2018

9.2.2018KURZY PRO STROJNÍKY - jaro 2018

Na březen pro Vás připravujeme tyto strojnické kurzy:

ZÁKLADNÍ KURZ PRO STROJNÍKY TĚŽKÝCH STAVEBNÍCH STROJŮ

ROZŠÍŘENÍ STROJNÍCH PRŮKAZŮ

 

zobrazit detail »

oddelovac

O čem snil Gustav Husák??? O tom, že bude Věra Čáslavská!!!

9.2.2018O čem snil Gustav Husák??? O tom, že bude Věra Čáslavská!!!

Není lepší zadání pro grotesku než k sobě postavit dva protipóly. A je to také nejlepší výchozí situace pro klauny v podobě Tomáše Matonohy a Tomáše Měcháčka (v alternaci Vladimír Polívka). Kdo vyjde ze souboje komunista versus gymnastka vítězně, se dozvíte v divadelní hře "Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská", kterou uvedeme ve čtvrtek 22. února od 19 hodin v divadelním sále Metropolu. Vstupenky zakoupíte v našem předprodeji či on-line na našich webových stránkách.

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu - jaro 2018

1.2.2018Newsletter Metropolu - jaro 2018

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na jarní večery. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "jaro 2018".

Newsletter - jaro 2018

zobrazit detail »

oddelovac

UZAVŘENÍ PŘEDPRODEJE

29.1.2018

Dne 30. a 31. ledna 2018 bude  z důvodu nemoci předprodej UZAVŘEN.

V těchto dnech můžete využít náš on-line prodej.

zobrazit detail »

oddelovac

Blíží se termín začátku tanečních kurzů v Metropolu! Neváhejte a přihlaste se!!! POZOR ZMĚNA TERMÍNU

15.1.2018Blíží se termín začátku tanečních kurzů v Metropolu! Neváhejte a přihlaste se!!! POZOR ZMĚNA TERMÍNU

Chcete se naučit tančit, hledáte zábavu, nové přátele či lásku? Nechcete se mačkat s dalšími tanečními páry v malém sále, pak taneční pro mládež v Metropolu jsou to pravé pro Vás.

Pro JARNÍ KURZ tanečních, který začíná 22. ledna v 18. hodin - POZOR ZMĚNA 29.1. od 18.00 hod.  jsme si pro Vás, jako jediní ve městě, připravili úplnou novinku, a to SPECIÁLNÍ HODINU STOLOVÁNÍ SPOJENOU S RAUTEM.

Nemáte tanečního partnera/partnerku? Nevadí. V naší skupině se s ní/ním můžete seznámit ještě před začátkem tanečních. Odkaz zde https://www.facebook.com/groups/549785002036462/about/

zobrazit detail »

oddelovac

Hlavní cenou v tombole na Mysliveckém bále bude odstřel daňka

12.1.2018Hlavní cenou v tombole na Mysliveckém bále bude odstřel daňka

Myslivecký bál v Metropolu má již svou tradici a tradiční je také pravá myslivecká tombola, kterou vegetariáni obcházejí obloukem... :o) V letošním roce však tombola získává více na lesku výjimečným příspěvkem partnera plesu společnosti Lesy a rybníky města Českých Budějovic, s.r.o., který do tomboly věnoval hlavní cenu: odstřel daňka evropského v hodnotě stříbrné medaile! Především myslivci ocení tuto mimořádnou příležitost, jejíž finanční honota odpovídá ceně 25 tis. Kč!

zobrazit detail »

oddelovac

VÁNOČNÍ DÁREK? PŘECI VSTUPENKY DO METROPOLU…

22.11.2017VÁNOČNÍ DÁREK? PŘECI VSTUPENKY DO METROPOLU…

Lámete si hlavu nad tím, co dát svým nejbližším pod stromeček? Co takhle udělat radost vstupenkou na některý z našich pořadů? Pro letošní Vánoce jsme pro Vás připravili speciální balíček pořadů, který potěší milovníky divadla, koncertů či dalších akcí. Vstupenky můžete zakoupit již od 4. prosince.

zobrazit detail »

oddelovac

PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

21.11.2017PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

Tradiční prodej vánočních stromků před Metropolem bude probíhat v termínu 7. - 23. prosince od 10.00 do 18.00 hod.

zobrazit detail »

oddelovac

Divadelní sál Metropolu je bezbariérový!

12.10.2017Divadelní sál Metropolu je bezbariérový!

Několik let se o tom mluvilo, běhalo se po úřadech, vynaložilo se mnoho úsilí… Až v roce 2017 se ale podařilo projekt bezbariérovosti Metropolu dotáhnout do konce stavbou výtahu do hlediště divadla. Hlavní zásluha ovšem nepatří žádným institucím, nýbrž soukromé osobě. Architektka Olga Ryšavá se rozhodla stavbu výtahu zafinancovat z největší části ze svého. Na nákladech se podíleli také majitelé budovy – Odborový svaz KOVO, Odborový svaz státních orgánů a organizací a Odborový svaz dopravy. Z dotačního programu na podporu odstraňování bariér přispěl i Jihočeský kraj.

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu

11.10.2017Newsletter Metropolu

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na dlouhé podzimní večery. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "podzim 2017".

newsletter "podzim 2017"

zobrazit detail »

oddelovac

Folkový cyklus "Na návštěvě u Nezmarů" pokračuje koncertem Stráníků

9.10.2017Folkový cyklus "Na návštěvě u Nezmarů" pokračuje koncertem Stráníků

Stráníci, to je upřímná muzika, kterou její interpreti milují. A stejně tak jejich fanoušci! Veronika a Luboš Stráníkovi již dlouhé roky tvoří úspěšnou folkovou dvojici. Ostatně kořeny tohoto oblíbeného dua sahají až do roku 1983, kdy se budoucí manželé potkali na vandru v obci Březina u Rokycan. Na kontě mají kromě velkého množství koncertů také několik nahrávek a účast na kompilacích.

zobrazit detail »

oddelovac

Omezení předprodeje vstupenek o letních prázdninách

26.7.2017

Upozorňujeme, že o letních prázdninách dojde k omezení předprodeje vstupenek. Standardní provoz předprodeje vstupenek bude do 4. července. Dne 7. a 10. července bude předprodej uzavřen. Od 11. července do 18. srpna budete moci zakoupit vstupenky na vybrané pořady a legitimace do našich tanečních kurzů v sekretariátu ředitele v pracovních dnech od 9 do 15.30 hod. Standardní doba předprodeje bude zahájena opět 21. srpna.

zobrazit detail »

oddelovac

Metropol opět provoní orchideje!

23.3.2017Metropol opět provoní orchideje!

Přijměte pozvání do světa jedinečných rostlin, poznejte jejich mimořádnou krásu a nabijte se jejich pozitivní energií.

Metropol vás opět po roce zve na další výlet do říše kvetoucích rostlin a exotického hmyzu a plazů. Také v letošním roce jsou součástí výstavy exponáty z protivínské Krokodýlí ZOO. Tentokrát si budete moci prohlédnout kajmana brýlového a krokodýla siamského. Expozice bude navíc obohacena také o tropické ptactvo.

Na výstavě naleznete na 60 druhů botanických orchidejí a 40 druhů nejnovějších komerčních holandských hybridů. Zároveň uvidíte na 50 druhů kaktusů a sukulentních rostlin. Celkem bude vystaveno více než 1 tis. rostlinných exponátů, z nichž většina budou prodejné.

zobrazit detail »

oddelovac

ZVEME VÁS NA ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER, TANCE A ODMĚN

11.1.2017ZVEME VÁS NA ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER, TANCE A ODMĚN

Metropol Vás srdečně zve na oblíbený dětský maškarní karneval. Ten se uskuteční 29. ledna od 14.30 hodin. Programen bude provázet oblíbená Pavla a její asistentky. Na děti i dospělé čeká velký taneční rej, dále soutěže, hry a hlavně sladké odměny pro všechny. Těšíme se na všechny princezny, víly, zvířátka, kovboje i batmany...

 

zobrazit detail »

oddelovac

Permanentní vstupenka na jarní cyklus folkových koncertů

2.1.2017Permanentní vstupenka na jarní cyklus folkových koncertů

Fanoušci folku se mohou těšit na jarní pokračování folkového cyklu Na návštěvě u Nezmarů. Malá scéna Metropolu přivítá hned několik legend, které se do historie žánru zapsaly velkým písmem!

zobrazit detail »

oddelovac

Od pondělí standardní doba předprodeje

29.8.2016

Od pondělí 29. srpna zahajujeme standardní dobu předprodeje vstupenek. Zároveň je opět možné si vstupenky rezervovat on-line na našich webových stránkách. Doba rezervace činí 3 dny. Předprodej vstupenek je otevřen po - čt 13 - 17 hod., pá 12 - 16 hod.

oddelovac

Prosíme o včasné příchody do divadla

11.4.2016

V poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude dle provozního řádu Metropolu pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

oddelovac

Tip pro Ježíška!

28.11.2015Tip pro Ježíška!

Ježíšci, nevíte co koupit pod stromeček??? A co takhle vstupenku do Metropolu???

V současnosti naleznete v předprodeji vstupenky na tyto pořady:

9.1. IX Velký mediální ples
16.1. Myslivecký bál
17. 1. Glenn Miller Orchestra...
21. 1. Rukojmí bez rizika (Divadelní agentura Harlekýn)
24. 1. Dětský maškarní karneval
26. 1. Můj báječný rozvod (Divadlo Na Fidlovačce)

Zároveň prodáváme abonentky na jarní kurz tanečních a folkový cyklus na Návštěvě u Nezmarů!!!

 

zobrazit detail »

oddelovac
vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Sněhurka
Fragile

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa